Zlatá tužka – slavnostní převzetí cen

22.5. 2023161x

Ve středu 17. května se tři děvčata z naší školy vypravila na dalekou cestu do Dvora Králové nad Labem, aby se zde zúčastnila Slavnostního vyhodnocení XXVIII. ročníku celostátní literární soutěže Zlatá tužka. Naše škola byla v tomto ročníku velice úspěšná, a tak Veronika Zadražilová, Justýna Karfíková a Julie Kudějová převzaly ceny i za další tři své spolužáky, za Jakuba Veselého, Pabla Josefa Sicher a Janu Kvasničkovou. Kromě diplomů a různých dárků si přivezly domů i zlaté a stříbrné trofeje.

Po vyhlášení byl pro všechny mladé autory a autorky připraven pestrý program. Navštívili Expozici textilního tisku v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem, dále Městské muzeum v Jaroměři – Wenkeův obchodní dům a poslední kulturní zastávka byla v Umělecké kolonii Bastion IV, která je součástí pevnosti Josefov. Všechny prohlídky byly velice zajímavé a inspirativní. Děvčata si tento den moc užila a určitě byl velkou motivací k jejich další literární činnosti.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy