Zapisovali jsme prvňáčky

19.4. 2023236x

14. a 15. dubna 2023 se na naší škole uskutečnil zápis žáků do prvních tříd. Tato událost u nás probíhá dá se říct tradičně. Při různých krátkých aktivitách sledujeme tak zvanou školní zralost.

Během zhruba 20minutového rozhovoru s paní učitelkou a za přítomnosti rodičů děti ukázaly, jak jsou připraveny nastoupit po prázdninách do školy. Své dovednosti předváděly při malování obrázku, hrály si s čísly, zpívaly písničky, recitovaly básničky, některé úkoly plnily na interaktivní tabuli. Některé děti byly i fyzicky zdatné a prokazovaly sportovní talent.

Jako odměnu si pak odnášely malé dárky, které vyrobili naši žáci ve školní družině, nebo měly radost z malého loga školy vytvořeného na naší 3D tiskárně. Jak taková tiskárna funguje, si mohly prohlédnout na chodbě školy, kde byly vystaveny také výrobky z programovatelného lega. Odreagovat se dále mohly ve tvořivé dílně, fotokoutku nebo v malé tělocvičně.

Nyní je zapsaných 139 dětí, z toho 28 odkladů. Díky kapacitě školy (830) a pěti devátým třídám, které letos končí, přijmeme všechny zájemce.

Během května proběhnou na naší škole tři setkání s budoucími prvňáčky. Čeká je krátké seznámení se školou. Vyzkouší si sedět a pracovat ve školní lavici, obědvat ve školní jídelně nebo si pohrají ve školní družině. O termínech této akce budeme informovat na našich webových stránkách. Schůzka pro zákonné zástupce budoucích prvňáčků se bude konat ve čtvrtek 8. 6. 2023 ve školní aule (budova 1. stupně) od 15,30 hod.

Vážení rodiče, velmi si vážíme zájmu o naši školu a věříme, že splníme Vaše očekávání, Vašim dětem se u nás bude líbit a do života je vybavíme kvalitním vzděláním.

Na závěr bych rád poděkoval všem kolegům za přípravu a organizaci zápisů.

Filip Rádr

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy