Zájezd do Anglie

9.4. 2024150x

Do srdce Londýna

Na začátku dubna se žáci 8. tříd Základní školy Edvarda Beneše vydali do Londýna,  hlavního města Velké Británie, aby zde poznali anglickou historii a kulturu. Během zájezdu nás doprovázely nejen naše paní učitelky Ivana Holá, Lucie Zemanová a Magdalena Hušek Poborská, ale také paní průvodkyně Mariana Felixová.

Hned po přistání na nás dýchla atmosféra londýnského předměstí. Po kontrole pasů nás čekala první cesta do centra Londýna. Doprovázeni vyprávěním paní průvodkyně jsme prošli kolem Big Benu, Westminsterského opatství až k Buckinghamskému paláci. Pak už nás čekala večeře v čínské čtvrti a hurá do hotelu v malém městečku Slough.

Ráno jsme se po vydatné typické anglické snídani přesunuli vlakem do Cambridge. Zde jsme objevovali krásu všech starodávných i novějších kolejí, kaplí a muzeí, které se pyšní hlavně svou ohromující gotickou architekturou. Projížďka v lodičkách kolem kolejí a zahrad byla jako cesta časem, která nám umožnila prozkoumat bohatou historii a tradice tohoto města.

Další nevyhnutelnou zastávkou byl Tower of London, kde jsme obdivovali královské korunovační klenoty a pozorovali stráže chodící kolem hradeb. Procházkou přes Tower Bridge jsme se dostali na zastávku známého dvoupatrového autobusu, který nás dopravil do historické části Londýna Greenwich. Nejprve jsme prošli parkem a prohlédli si nultý poledník. Poté jsme se svezli lodí po řece Temži.

Nesměla také chybět návštěva malebného přímořského městečka Brighton. Návštěvníky láká hlavně díky své jedinečné atmosféře a živé kultuře. Zde jsme navštívili mořská akvária Sea Life a většina z nás ochutnala vyhlášené jídlo fish and chips. Procházku po Brightonu jsme si zpestřili hledáním nejdražšího prstenu v zlatnických uličkách. Okouzlil nás také výhled z vyhlídkové věže i360.

Pohledem z London Eye jsme se rozloučili s Londýnem a pak už nás čekal jen odlet domů. Děkujeme paním učitelkám za skvělou příležitost poznat jednu z krásných evropských metropolí. Na společné zážitky budeme dlouho vzpomínat.

Justýna Karfíková, 8. A

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy