Žáci devátých tříd navštívili Rakousko

12.10. 2022 (Aktualizováno: 18.10. 2022)352x

Deváté třídy se ve dnech 28. až 30. září zúčastnily poznávacího zájezdu do oblasti Solné komory v Rakousku a do Berchtesgadenu v Německu. Navštívily města Hallstatt, Bad Ischl nebo Salzburg. Mohla tak být obnovena tradice poznávacích zájezdů do německy mluvících zemí, kterou na dva roky bohužel přerušila pandemie.
 
Na cestu jsme se vydali ve středu 28. září v ranních hodinách. Naši posádku 53 žáků a žákyň doprovázely tři paní učitelky a paní průvodkyně. První zastávka byla v lázeňském městečku Bad Ischl, které jsme si prošli a kde jsme měli možnost občerstvit se lahodným zákuskem v proslulé cukrárně Zauner. Tu velmi často a rád navštěvoval císař František Josef I. se svojí manželkou Alžbětou Bavorskou zvanou Sissi. Potom jsme se přesunuli do známého městečka Hallstatt, které patří ke Světovému dědictví UNESCO. Zde nás čekala návštěva nejstaršího solného dolu na světě s názvem Salzwelten. K dolu jsme se dostali lanovkou, cestou jsme obdivovali krásné výhledy a přímo do dolu jsme si museli obléct pracovní oděvy, aby nám to po důlních skluzavkách pěkně jelo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a zpět na povrch zemský jsme se dostali vláčkem. Po skvělém zážitku jsme se přesunuli do Salzburgu na ubytování.
 
Druhý den ráno jsme se vydali na výlet do soutěsky Seisenbergklamm, kde jsme si užívali okouzlující a romantické pohledy na vodopády a vodopádky. Poté jsme se vrátili zpět do Salzburgu, krásného barokního města a rodiště hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta. Prošli jsme celé historické centrum a na závěr jsme vyjeli opět lanovkou až k pevnosti Hohensalzburg, odkud byl překrásný výhled na celé město.

Třetí den ráno jsme se přemístili do Berchtesgadenu, který se nachází v Německu. K vrcholu hory Kehlstein jsme se dostali po horské silnici speciálním autobusem. Na samý vrchol hory, kde se nachází Orlí hnízdo, horská chata Adolfa Hitlera, jsme vyjeli historickým zlatým výtahem. Kvůli mlze jsme bohužel nemohli obdivovat nádherná panoramata, která se návštěvníkům v případě příznivějšího počasí nabízejí. Možná i díky tomu jsme o to intenzivněji vnímali atmosféru místa, kde Hitler trávil své dny.  Posledním místem, které jsme navštívili, bylo jezero Königssee, nacházející se pod horou Watzmann. Zde jsme strávili příjemný čas procházkou, občerstvením a nákupy suvenýrů.

Všichni jsme si zájezd náramně užili, odpočinuli si od běžných dní a nabyli sil do dalších podzimních týdnů.

Ema Škrnová a Antonie Slabá, 9. A

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy