Workshop Terezín mýma očima

8.1. 2024231x

Po více než roce se k nám do školy vrátili studenti Gymnázia Přírodní škola se svým ředitelem Františkem Tichým, známým a uznávaným autorem knih pro mládež z období 2. světové války, aby pro naše žáky zrealizovali další dva workshopy s názvem Terezín mýma očima.

Do Písku přijeli už o den dříve. Ve čtvrtek v podvečer zahájili svým hudebním vystoupením v Městské knihovně Písek hned dvě vernisáže, které uspořádala knihovna jako připomínku Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, který připadá na 27. ledna.

V pátek pak proběhly u nás ve škole dva workshopy, které byly skvělou ukázkou tzv. vrstevnického učení. Studenti pražského gymnázia si pro třídy 8. C a 8. B připravili program, ve kterém přiblížili našim žákům téma holocaustu z pohledu židovských dětí a dospívajících. Prostřednictvím pestrých aktivit včetně ukázek dochovaných hudebních a literárních textů nebo kreseb, které vznikly v terezínském ghettu, se žáci přenesli v čase, a měli tak možnost poznat, jakým způsobem trávili dětství jejich vrstevníci za 2. světové války.

Pro naše žáky to byly dvě velmi zajímavé hodiny, ze kterých si odnesli mnoho informací, dojmů, ale také otázek. Vše bylo umocněno také skutečností, že celý program vedli studenti jen o málo starší, než jsou oni sami.

Těšíme se na další akce s Františkem Tichým a jeho studenty, které plánujeme.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy