Školní družina oslavila Den Země 

24.4. 2024102x

V pondělí 22. 4. se naše školní družina zapojila do oslav celosvětového svátku Dne Země. Tato každoroční akce nám připomíná, jak je důležité se o naši planetu starat. Již celý týden od 15. 4. jsme se tomuto tématu věnovali. Povídali jsme si o tom, jak je důležité chovat se zodpovědně k životnímu prostředí a také jak je nutné a prospěšné recyklovat odpad. Děti si vyzkoušely vyrábění z různých recyklovatelných materiálů. Použili jsme plastové lahve, polystyren nebo papírová plata od vajec.  Kromě toho jsme ale přiložili ruku k dílu a v pondělí 22. 4. jsme vyrazili oslavit Den Země do parku. Doprovázel nás Ferda Mravenec, kterého si děti s pomocí paní vychovatelky vyrobily jako svého maskota.  Vzali jsme si pytle a rukavice a pustili jsme se do úklidu.  Na děti čekalo také malé překvapení. Přijeli se na nás podívat popeláři v popelářském voze. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to stát na stupátku v zadní části auta a podívali jsme se, jak to vypadá v kabině. Z celé akce jsme si odnesli dobrý pocit z toho, že jsme udělali něco dobrého pro naši Zemi.  

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy