První příměstský tábor školní družiny- Letem zvířecím světem

6.8. 2023317x

V prvním srpnovém týdnu uspořádala školní družina první ze dvou svých letošních příměstských táborů. Žáci v něm zábavnou formou poznávali svět zvířat. V rámci tábora společně navštívili DDM Zvířátkov, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o jeho zvířecích obyvatelích. V prodejně chovatelských potřeb je zaujal odborný výklad o tom, jak nejlépe zvířátka chovat doma zvířátka. V dalších dnech navštívili také Záchrannou stanici Makov, kde kromě zvířat, která zde nalezla pomoc a domov, viděli i zajímavé kroužkování ptáků. V Semicích si prohlédli místní farmu. Viděli chov skotu i drobná domácí zvířata, běžně chovaná na vesnických dvorech a vyzkoušeli si i sezení v traktoru. Nakonec se zde všechny děti krátce projely na koni. Poslední táborový den proběhl ve znamení výcviku psů – dětem se líbilo sledovat, jak pejsci své páníčky poslouchají – jak respektují jejich pokyny a také umí chytit zloděje. V průběhu celého týdne probíhala zároveň velká celotáborová hra, ve které žáci sportovali a venku i uvnitř školy plnili nejrůznější úkoly, jejichž společným tématem byla příroda a naši zvířecí kamarádi. Na závěr tohoto příměstského tábora, vedeného paní vychovatelkami Kudweisovou, Tejmlovou, paní učitelkou Troubilovou a asistentkou Peniaštěkovou, děti obdržely na zaslouženou odměnu v podobě malé turistické svítilny a také společnou fotografii všech účastníků tábora a rozloučili se táborovým tanečkem. 

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy