Představení v Národním divadle

24.5. 2023311x

Dne 22. května 2023 se třídy 9.B a 9.C zúčastnily exkurze do Národního divadla v Praze. Součástí celodenního výletu byla i poznávací procházka hlavním městem, která byla započata na nádvoří Pražského hradu. Pražské toulky nabídly k vidění krásné historické a architektonické skvosty, např. chrám sv. Víta, Karlův most či Staroměstský orloj. Součástí procházky byl i pěší výšlap na Petřín, kde žáci navštívili zrcadlové bludiště a vystoupali na Petřínskou rozhlednu. Díky krásnému slunnému počasí byla skvělá viditelnost a nabízela se krásná panoramata stověžaté Prahy.

Zlatým hřebem celodenního výletu byla návštěva historické budovy Národního divadla, ve kterém žáci s učiteli zhlédli moderní divadelní inscenaci Maryša od bratří Mrštíků. V hlavní roli se představili Pavla Beretová, Vladimír Javorský a David Prachař. Žáci dbali na úpravu svého zevnějšku, a proto se všichni oblékli do vhodného společenského oděvu a proměnili se k nepoznání.

Všichni si výlet a divadelní představení náramně užili a nabrali síly do posledních týdnů školního roku.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy