Prácheňské přebory

5.5. 2023267x

V branné soutěži základních škol – Prácheňské přebory, které se každoročně konají v rámci POKOS, naši školu reprezentoval tým složený ze zástupců třídy 8.A a tým složený ze zástupců třídy 9.B a 9.A. Obě družstva prověřila své fyzické dovednosti v různých praktických disciplínách, mezi něž patřila např. střelba ze vzduchovky, hod granátem, překonání překážky na zavěšených lanech, plavba raftem po řece s úkolem, ale také provádění resuscitace. Své vědomosti zúročily při topografii, v logických úlohách z kyberbezpečnosti, u otázek týkajících se dopravních pravidel, historie ČR nebo Armády ČR. Jednotlivá stanoviště pro žáky připravili pracovníci ČsOL Písek, 1. ETALON, KVV Č. Budějovice a AČR, ČČK Písek, HZS JčK, Policie ČR, SPŠ Písek a TRIVIS Vodňany.

Oba týmy podaly kvalitní výkony a v konkurenci celkem deseti dalších z píseckých základních škol obsadily 7. místo (8.A) a 1.místo (9.A, B), čímž si zajistily postup do krajského finále, které se bude konat v červnu v Českých Budějovicích.

Ze závodů si žáci zajisté odnesli hezké zážitky, nové zkušenosti a motivaci do dalších soutěží.