Odznak všestrannosti, krajské finále

2.5. 2022 (Aktualizováno: 20.6. 2022)326x

Začátkem května se v Táboře uskutečnilo krajské finále Odznaku všestrannosti. Jedná se o sportovní soutěž pod patronací Českého olympijského výboru. Na akci postoupili nejlepší závodníci z okresních kol a závodilo zde kolem 300 závodníků. Jednotlivci i družstva absolvovali šest disciplín všestrannosti, které byly převážně atletické (běh 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem, leh sedy dvě minuty, shyby na šikmé lavičce dvě minuty, běh 1000 metrů nebo driblink s basketbalovým míčem dvě minuty).

V konkurenci třiceti škol si družstvo naší školy vedlo znamenitě. Celkové druhé místo totiž znamená přímý postup na republikové finále, které se uskuteční v Brně. O tento velký úspěch se zasloužili: Helena Měchurová (8.A), Eliška Lichá (8.B), Kateřina Nováková (8.C), Noemi Hájková (8.D), Vítězslav Baďura (6.A), Zdeněk Tisoň (7.D), Marek Jaroš, Patrik Hubáček (oba 8.D).

Dařilo se i v kategorii jednotlivců. Ema Kolářová (9.A) vyhrála v dívkách ročník narození 2007, Kateřina Nováková (8.C) brala zlatou medaili v ročníku 2008. Další individuální úspěch vybojoval Vítězslav Baďura (6.A), který zvítězil mezi chlapci ročník narození 2009. Za zmínku stojí i dvě pátá místa v soutěži jednotlivců (Matěj Lískovec z 3.A v ročníku 2012 a Radim Špeta z 5.A v ročníku 2010).

Děkujeme všem závodníkům naší školy za příkladnou reprezentaci. Družstvu budeme držet palce na republikovém finále, kde budou začátkem září naši žáci reprezentovat naši školu, město Písek i Jihočeský kraj. Na závěr lze použít motto akce i celého projektu: všestrannost je cesta k vítězství…

Jaroslav Chval

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy