Odznak všestrannosti, krajské finále

17.5. 2023 (Aktualizováno: 19.5. 2023)211x

Začátkem května se v Táboře uskutečnilo krajské finále Odznaku všestrannosti. Jedná se o sportovní soutěž pod patronací Českého olympijského výboru. Na akci postoupili nejlepší závodníci z okresních kol a závodilo zde kolem 300 závodníků. Jednotlivci i družstva absolvovali šest disciplín všestrannosti, které byly převážně atletické (běh 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem, leh sedy dvě minuty, shyby na šikmé lavičce dvě minuty, běh 1000 metrů nebo driblink s basketbalovým míčem dvě minuty).

V konkurenci třiceti škol si družstvo naší školy vedlo znamenitě. Celkové druhé místo v soutěži družstev totiž znamená přímý postup na republikové finále, které se uskuteční v Brně. O tento velký úspěch se zasloužili: Julie Čížková (6.A), Sofie Velická, Karolína Říhová (obě 7.B), Barbora Tomanová (7.D), Vítězslav Baďura (7.A), Adam Beneš (7.B), Václav Havel (8.A) a Radim Špeta (6.A).

Dařilo se i v kategorii jednotlivců. Kateřina Nováková (9.C) vyhrála zlatou medaili v dívkách  ročníku narození 2008. Julie Čížková skončila na druhém místě v dívkách ročníku narození 2010. Další individuální úspěch vybojoval Matěj Lískovec (4.A), který skončil třetí v chlapcích ročníku narození 2012. Za zmínku stojí i čtvrté místo Sofie Velické.

Děkujeme všem závodníkům naší školy za příkladnou reprezentaci. Družstvu budeme držet palce na republikovém finále, kde budou začátkem září naši žáci reprezentovat naši školu, město Písek i Jihočeský kraj.

Jaroslav Chval

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy