Minifestival čtení v knihovně

17.3. 2022 (Aktualizováno: 7.4. 2022)269x

Ve čtvrtek 17. března se žáci naší školy zúčastnili dalšího Minifestivalu čtení, který byl ve spolupráci s Městskou knihovnou v Písku realizován v rámci projektu MAP II Písecko.

Tentokrát se oblíbené a úspěšné akce zúčastnili žáci píseckých základních škol Edvarda Beneše a Tomáše Šobra, kteří vytvořili celkem deset týmů rozdělených do dvou kategorií (5.- 6. třída a 7. – 9. třída).

Minifestival moderovaly Lea Handrejchová a Žaneta Pravdová, žákyně třídy 9. A z Benešovky. Za svůj profesionální výkon sklidily zaslouženou chválu a staly se oficiálními moderátorkami všech plánovaných minifestivalů až do konce tohoto školního roku.

Celé literární dopoledne se neslo v duchu příjemné atmosféry a spolupráce. Čtenáři byli rozděleni do skupin podle předem zvoleného literárního žánru. Navzájem si představovali přinesené knihy a společně zpracovávali projekt, ve kterém měli charakterizovat daný žánr na základě individuálních zážitků z četby.

Tvůrčí práci zakončila prezentace projektů, během které jsme se blíže seznámili s komiksy, dívčími romány, humornými knihami nebo fantasy či skutečnými příběhy, a získali tak mnoho tipů na zajímavé knihy.

Z knihovny jsme si odnesli nejen krásně zpracované projekty, které využijeme na výzdobu školy, ale především mnoho nezapomenutelných zážitků.

Čas strávený v knihovně jsme si všichni moc užili, a proto děkujeme pořadatelům za organizaci a těšíme se na příští setkání v dubnu.

Klára Holanová, ZŠ E.Beneše v Písku

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy