Maraton pro Charitu

6.5. 2022 (Aktualizováno: 20.6. 2022)197x

V pátek 6. 5. 2022 uspořádal žákovský parlament na hřišti ZŠ Edvarda Beneše v Písku už sedmý ročník Maratonu pro Charitu. Nápad na tuto akci jsme si přivezli ze spřáteleného parlamentu ZŠ TGM v Blatné.

Akce se zúčastnila téměř celá škola, 32 tříd a na 450 závodníků, kteří svým startovným – trvanlivou masovou konzervou, těstovinami, rýží nebo hygienickými potřebami – přispěli oblastní Charitě do sbírky pro lidi v tíživé životní situaci.

Počasí nám celkem přálo a když byl v 8 hodin maraton zahájen, bylo kolem mnoho natěšených běžců. Žáky i vyučující povzbuzoval k běhu náš zvukařský a moderátorský tým, kolem hřiště pak roztleskávači s motivačními transparenty. O hladký průběh celé akce a o organizaci se postarali zástupci tříd v žákovském parlamentu, kterým tímto děkujeme.

Náš cíl – 42 km a několik krabic zápisného – jsme splnili hravě. Ve 12 hodin jsme běh ukončili a po sečtení výsledků všech tříd se můžeme těšit z celkových 788 km a 15 velkých krabic konzerv, těstovin, šamponů a mýdel. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští ročník!

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy