Lyžařský výcvik v Krušných horách 

28.3. 2023201x

Jako každý rok i letos vyrazili žáci sedmých tříd na lyžařský výcvik. Jedna skupina sedmáků se vydala již tradičně pokořit svým lyžařským uměním Krušné hory, a to přímo Boží Dar.

Naše výprava byla početná – 33 žáků ze tříd 7. A a 7. C, tři instruktoři v čele se samotným panem ředitelem, zdravotník a paní kuchařka z naší školní jídelny. 

V neděli 12. března jsme se ubytovali v chatě Dandie a hned první odpoledne jsme se vypravili na běžky. Někteří měli strach, protože je čekal na sněhu první lyžařský křest. Až na pár pádů to dobře dopadlo a všichni se statečně vrátili na naši základnu.

Druhý den jsme odpočatí stoupali k první sjezdovce na Klínovci, kde jsme byli na základě svých schopností rozděleni do čtyř skupin. Pak už nic nebránilo tomu rozjet se po 31 kilometrech sjezdovek různé obtížnosti a krok za krokem posouvat svoji jízdu k dokonalosti. 

Příjemným zpestřením výcviku byla návštěva aquaparku v Jáchymově. Ten nabízí spoustu plaveckých bazénů, vířivky, saunový svět a tobogán, na kterém jsme se vyřádili. Také se nám líbila návštěva tamějších vodních mlýnků v přírodě. Po večeři jsme si užili společenské hry. 

Neodmyslitelnou součástí kurzu byla večerní diskotéka, která byla plná rychlých i pomalých tanců, všichni jsme zpívali a skákali a moc jsme si to užili. 

V sobotu ale nastal čas pomalu se vracet do reality. Úklid, balení, poslední pohled ke sjezdovkám a dlouhá cesta domů.

Velký dík patří všem, bez kterých by se lyžařský kurz nemohl uskutečnit – našim učitelům, kteří o nás dobře pečovali, panu zdravotníkovi, který s trpělivostí ošetřoval vše od nejmenších bebíček až po ta, kvůli kterým museli bohužel někteří kurz opustit, také paní kuchařce, která nám výborně vařila, a panu řidiči, který nás bez problémů odvezl na místo i domů. Doufáme, že si to s námi učitelé taky užili, a nikdy nezapomeneme na zážitky, které jsme zde prožili. 

Justýna Karfíková, 7. A

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy