III. ročník Příběhů našich sousedů

15.6. 2022 (Aktualizováno: 16.8. 2022)163x

15. června 2022 se konala v sále Městské knihovny v Písku závěrečná prezentace Příběhů našich sousedů na Písecku.

Příběhy našich sousedů je název vzdělávacího projektu pro žáky osmých a devátých tříd základních škol, tercií a kvart víceletých gymnázií. Žáci mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument.

Tato akce je realizována Svazkem obcí regionu Písecko v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na Písecku II (MAP) a je spolufinancována Evropskou unií.

Tým naší základní školy (Samuel Hemala, Viktor Bican, Dominika Piksová, Ema Škrnová, Antonie Slabá) zpracovával životní příběh pana Martina Lise. Pan Martin Lis nám vyprávěl o svých zážitcích v době 2. světové války, z doby okupace roku 1968, ale také o svém působení v Kanadě, kam s rodinou v roce 1968 emigroval.

Z vypravování vznikla videonahrávka, životopis a prezentace. Žáci se v projektu naučili týmové spolupráci, zodpovědnosti a v neposlední řadě si také doplnili své znalosti o důležitých momentech naší historie.

Co vzkázal pan Martin Lis dnešní mladé generaci?

,,Největší bohatství člověka jsou jeho znalosti a dovednosti. To vám nikdo nemůže ukrást ani zkonfiskovat, a když odjedete až na kraj světa, tak na to nepotřebujete ani kufr nebo ranec. Jako občané malého národa musíme ovládat cizí jazyky. Hodně čtěte kvalitní knihy a pracujte na sobě celý život.“

Mgr. L. Chalupová

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy