Exkurze 5. ročníku v Planetáriu

12.12. 2023146x

Protože se v 5. třídě učíme o vesmíru, vyrazili jsme naše nové poznatky ověřit i prakticky – podnikli jsme exkurzi do Planetária v Českých Budějovicích. Tam jsme byli po příjezdu rozděleni do dvou skupin a následovalo promítání v sálu planetária, kde jsme byli seznámeni s objekty denního i nočního nebe a vyzkoušeli jsme si základní orientaci – hledali jsme různá souhvězdí. V druhé části nám paní průvodkyně v kinosále detailně popsala jednotlivé planety sluneční soustavy včetně zajímavostí. Promítání bylo velice záživné, až jsme si někteří mysleli, že jsme jen malý kousek od jednotlivých vesmírných těles.

Cestou z Českých Budějovic jsme se zastavili v Rybářském muzeu ve Vodňanech, kde jsme měli možnost vidět nevšední druhy vodních organismů a někteří také překonali svůj strach a pohladili si hady.

Exkurzi jsme si společně užili.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy