Červnový den s Přírodovědeckou fakultou

24.6. 2024 (Aktualizováno: 25.6. 2024)83x

Dne 21. 6. se třída 8. A, doplněna o několik žáků 8. D, zúčastnila programu pro ZŠ na Přírodovědecké fakultě v Českých Budějovicích. Program byl formou workshopu a spojoval témata biologie, chemie a fyziky. Pro žáky byla připravena tři stanoviště: Luminescence, Daphnia magna – modelový organismus a Lidské smysly. Třída se rozdělila na tři skupiny a žáci pak společně s lektory z řad studentů a vyučujících Přírodovědecké fakulty obcházeli postupně všechna stanoviště. Nejvíce se všem líbilo, že většinu prováděných experimentů si mohli sami vyzkoušet a z každého stanoviště si odnesli malý dárek. Třešničkou na dortu byla pro všechny zmrzlina připravená pomocí tekutého dusíku, což představovalo příjemné osvěžení v parném dni.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy