Čertovské odpoledne ve školní družině

6.12. 2022 (Aktualizováno: 13.12. 2022)309x

V úterý 6. prosince odpoledne zavítal do školní družiny Mikuláš s čerty a anděly. Ve školní aule na ně nejprve čekalo překvapení v podobě téměř dvou set našich žáků, kteří už se na jejich návštěvu velmi těšili a převlékli se také za malé čertíky a andílky. Mikuláš nejprve děti pozdravil, a protože neměl tolik času, aby mu každé z nich řeklo básničku, vyzval je k soupeření v zábavných soutěžích, při kterých měly prokázat své dovednosti a získat pak za ně zaslouženou odměnu. Čerti si pro děti připravili hod bramborou do pytle, s andílky lovili hvězdy spadlé z nebe a Mikuláš pro ně nachystal soutěž v malování. A aby si všichni také trochu po čertovsku zařádili, zatančili si společně několik čertovských tanečků. Než se s námi Mikuláš a jeho kamarádi rozloučili, předali dětem nadílku – papírové tašky s překvapením v podobě sladkostí, výtvarných potřeb a drobných společenských her. Zábavné Čertovské odpoledne se dětem líbilo, a pokud se někdo zpočátku trochu bál, strach ho jistě brzy opustil. Touto akcí jsme pokračovali v tradiční spolupráci naší školní družiny s Domovem mládeže v Budějovické ulici. Naše nadpřirozená návštěva totiž nebyl nikdo jiný než studenti píseckých středních škol, kteří v Domově mládeže bydlí a kteří za námi do školní družiny rádi chodí. Podobnými společnými akcemi tak každý rok zpestřujeme naši činnost.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy