Bobřík informatiky

21.11. 2022281x

I v letošním školní roce se naše škola zapojila do celorepublikové soutěže Bobřík informatiky. Žáci v online testu odpovídali na otázky z oblasti informačního myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problému a digitální gramotnosti. Národní kolo soutěže se uskutečnilo druhý listopadový týden a zapojili se všichni žáci 5. ročníku (kategorie Mini) a 6.-7. ročníku (kategorie Benjamin).

V kategorii Mini-chlapci se na 1. místě umístil Jan Komín (5.B), 2. místo získal Mikuláš Krov (5.A) a 3. místo obsadil Maximilián Morin (5.B). V kategorii Mini-dívky se shodně na první příčce umístily Maria Džavatova a Anna Gornická (obě 5.A), které získaly 144 bodů. Bronzovou pozici obsadila Žofie Suchanová (5.C).

V chlapecké kategorii Benjamin se umístili žáci se shodným počtem bodů: Martin Vrba, Miroslav Zajíček (oba 7.A) a Vojtěch Jareš (7.C). V kategorii Benjamin-dívky bylo sdílené první místo dokonce mezi pět žákyň 7. ročníku: Lucie Čechová, Magdaléna Češková, Agáta Křížková, Veronika Zadražilová (všechny 7.A) a Nela Kořánková (7.D). Všechny slečny v testování získaly plný počet bodů (192 b).

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme všem za účast v soutěži.

Mgr. Alena Fedorová