Beseda s Františkem Tichým, autorem knih pro děti

6.6. 2022 (Aktualizováno: 20.6. 2022)259x

V pondělí odpoledne 6. června se několik žáků naší školy zúčastnilo besedy s učiteli a studenty Gymnázia Přírodní škola, která se uskutečnila v Městské knihovně Písek. Tato akce byla součástí projektu Kameny zmizelých, jehož cílem je položení dlažebních kostek s mosazným povrchem před domy obětí holokaustu. Návštěvníci měli možnost seznámit se s historií terezínského ghetta, vyzkoušeli si aktivity, které dnešním dětem tuto historii přibližují, také se zpívalo a třešničkou na dortu bylo autorské čtení z knih Transport za věčnost a Labyrint nedokončených setkání. František Tichý, autor těchto knih, ředitel gymnázia a vítěz Litery za knihu pro děti a mládež v roce 2018, nám pak podepsal knihy z naší školní knihovny a do každé napsal originální věnování.

Naši žáci poslouchali zajímavé vyprávění i poutavé čtení se zatajeným dechem. Jednu z aktivit si hned druhý den vyzkoušeli na kroužku čtenářského klubu a také projevili velký zájem o další možné akce a spolupráci. Budeme se těšit.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy