Ve středu 16. 6. 2021 uspořádal žákovský parlament na hřišti ZŠ Edvarda Beneše v Písku už šestý ročník Maratonu pro Charitu. Nápad na tuto akci jsme si přivezli ze spřáteleného parlamentu ZŠ TGM v Blatné.

Akce se zúčastnilo celkem 24 tříd. Jednotlivci svým startovným – trvanlivou masovou konzervou nebo hygienickými potřebami – přispěli oblastní Charitě do sbírky pro lidi v tíživé životní situaci.

Počasí nám přálo, a když byl v 8 hodin maraton zahájen, bylo kolem mnoho natěšených běžců. Žáky i vyučující povzbuzoval k běhu náš zvukařský a moderátorský tým, kolem hřiště pak roztleskávači s motivačními transparenty. O hladký průběh celé akce a o organizaci se postaraly vedoucí parlamentu Veronika Kalinová a Alexandra Štérová z 9. B, kterým tímto děkujeme za dlouhodobou vynikající práci pro naši školu.

Náš cíl – 42 km a několik krabic zápisného – jsme splnili hravě. Ve 12 hodin jsme běh ukončili a po sečtení výsledků všech tříd se můžeme těšit z celkových 137 km a 563 šamponů, mýdel a konzerv. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští ročník!

Mgr. Lucie Zemanová