Září ve školní družině

1.10. 2023 (Aktualizováno: 2.10. 2023)250x

Po dvouměsíčních prázdninách se děti 4. 9. 2023 vrátily opět do školních lavic. A také do školní družiny. Úplně nová zkušenost to byla především pro naše nové prvňáčky.  

Během měsíce září se nové děti seznamovaly nejen se školní družinou, ale také se všemi ostatními prostory školy a s jejím nejbližším okolím. Společně se staršími dětmi poznávaly školní hřiště i školní zahradu, kam jsme si chodili hrát během našeho společného pobytu venku. 

I v družinových třídách si děti mohly vyzkoušet celou řádku aktivit. Kromě toho, že se vzájemně poznávaly, tak také hrály různé hry, vyráběly, malovaly, zpívaly, poslouchaly pohádky a byly rády, že mohou být se svými kamarády.  

Během prvního školního měsíce se dětem přišly představit tři různé organizace, které nabízejí převážně sportovní vyžití. Jako první se dětem představili písečtí basketbalisti. Děti si mohly na hřišti vyzkoušet hod na koš, svou rychlost a hbitost. Další sport, se kterým se děti mohly seznámit, bylo karate. Tým píseckých karatistů dětem předvedl, co to vlastně karate je a co obnáší trénink tohoto sportu. Jako poslední školní družinu navštívili skauti. Ti dětem nachystali několik stanovišť, kde si všichni mohli vyzkoušet vyluštit tajenku s pomocí morseovky, spolu se skauty si zahráli různé hry a také si zazpívali s kytarou.  

Pro mnohé děti ve škole se první měsíc nesl ve znamení nových setkání a poznávání.  A je třeba říci, že to všichni zvládli na jedničku.  

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy