Workshop Terezín našima očima

24.10. 2022208x

Ve středu 19. října přijeli do Písku studenti Gymnázia Přírodní škola, aby spolu s ředitelem Františkem Tichým, uznávaným autorem knih pro mládež z období 2. světové války, zajistili hudebně-dramatický doprovod při instalaci Kamenů zmizelých. Studentský projekt k uctění památky obětí holokaustu je výsledkem spolupráce píseckých středních škol a probíhá pod záštitou Městské knihovny Písek.

S píseckou knihovnou dlouhodobě spolupracujeme, a proto jsme rádi využili nabídky zrealizovat u nás ve škole workshop s názvem Terezín našima očima, který pod vedením Františka Tichého připravili a vedli právě studenti pražského gymnázia a který je součástí jejich projektu Terezínská štafeta. Cílem dvouhodinového setkání bylo přiblížit žákům tříd 8. C a 9. D téma holokaustu z pohledu židovských dětí a dospívajících. Prostřednictvím pracovních listů, skupinové práce, ale také dochovaných hudebních i literárních textů a kreseb dětských autorů, které vznikaly v terezínském ghettu, měli žáci možnost přenést se v čase, zažít autentickou atmosféru a představit si, jakým způsobem trávili dětství jejich vrstevníci za 2. světové války.

Žáci si tak z poutavého vyprávění o osudech židovských dětí odnesli nejen mnoho zajímavých informací, ale také dojmů a otázek. Moc se těšíme na další možnou spolupráci s Františkem Tichým a jeho studenty.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy