Třetí pohádkové nocování ve školní družině

13.5. 202396x

V pátek 11. května jsme uspořádali třetí pohádkové nocování ve školní družině, tentokrát pro třídy 1. C a 2.C. Protože naše pohádkové téma mělo u jejich spolužáků z vedlejších prvních a druhých tříd velký úspěch, rozhodli jsme se ho zopakovat i tentokrát. Nejznámější Andersenovy pohádky tak i další naši žáci zažili na vlastní kůži. Samotného autora nám nejprve představila jedna z jeho pohádkových postav – baletka z pohádky Statečný cínový vojáček a poté si během večera žáci postupně vyslechli pět jeho pohádek (O Malence, Malá mořská víla, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku, Statečný cínový vojáček), plnili poučné i zábavné úkoly, které z pohádek vycházely, a na jejich hrdiny si také zahráli. Po večeři, kterou pro své děti přichystaly maminky, se všichni podívali na pohádku na dobrou noc, jak jinak, než andersenovskou. Ve svých odděleních pak společně prokázali svou statečnost a spolu se svými vychovatelkami a učitelkami strávili noc ve škole. Další den, po snídani a rozcvičce, na žáky čekaly ještě dvě další pohádky a nové zajímavé úkoly. Všichni jsme se po oba dny příjemně bavili a za svou šikovnost, odvahu a přátelské chování si děti plně zasloužily pamětní odznak našeho pohádkového družinového nocování.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy