Slunečnice rozzářily naši školu & Republiková literární a výtvarná soutěž „Rozsviťme ČR“

24.11. 2022 (Aktualizováno: 2.3. 2023)130x

V září letošního školního roku se žáci II. stupně a dvě žákyně I. stupně (z 5.A) zúčastnili 6. ročníku republikové výtvarné a literární  soutěže „Rozsviťme ČR“ Nadačního fondu IMPULS, jejímž symbolem je slunečnice. A jsme velmi úspěšní!V literární části obsadili 1. místo Matěj Bouška z 8.C a 3. místo Barbora Bílková z 6.B.Cenu odborné poroty získali Matěj Bouška z 8.C a Anna Novotná z 9.D.Ve výtvarné části je obrázek Magdalény Velkové z 9.A stříbrný a  Elišky Liché z 9.B bronzový.Odbornou porotou byli oceněni Viktorie Lišková z 5.A, Jakub Valentík z 6.C, Adéla Bendová z 9.E, Tereza Keclíková z 9.D, Klára Pecková z 9.D, Eliška Průšová z 9.B, Sára Šindelářová z 9.B, Polina Molchan z 9.B, Magdalena Velková z 9.A, Pavlína Bystřická z 9.A, Eliška Nováčková z 9.A, Michaela Vadroňová z 9.A a Vít Šefránek z 9.A. Moc blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!
Oceněné práce: (http://www.nfimpuls.cz/index.php/19-czech/carousel/486-hlasujte-v-soutezi-rozsvitme-cr-2022)
Malá slunečnice (Matěj Bouška)                                              Na poli u vesnice, stála malá slunečnice.                                  Za sluncem se otáčela, pořád aniž by to chtěla.                         Točila se dokola, až jí hlava bolela.                                             Jednou ráno přišla dívka, květinu si vzala domů. A chtě nechtě tímto činem, tak přispěla rázem k tomu,             že tu malou slunečnici trápení tím zbavila.                                  
Slunečnice v teplé vodě ve váze si doma sedí,                            je už trochu znavená. Najednou si časem všimne, že za oknem jemně sněží, Co to asi znamená? 
Padá sníh a s ním i listy, slunečnice uvadá. Hlava se jí sklání k zemi, něco ji však napadá. 
Pár semínek ze své hlavy, pustí rychle pod sebe. Dívka si s tím ví hned rady, na jaře je zaseje!  

Slunečnice – svět kolem nás (Barbora Bílková)Tanečnice slunečnice, co bys ještě chtěla více? Žlutá sukně, černý vršek, hezčí než sto pampelišek. 
Za sluncem se otáčí, každý den si skotačí. Přes kopce si mašíruje a celý svět pozoruje. 
Každé ráno líně vstává, na ostatní tvory mává. Celý svět si projde, i za tebou zajde. 
Usměje se na tebe a pak koukne na nebe. Ptáček letí, duha svítí a na louce kvete kvítí.  
Magdalena Velková: Eliška Lichá:

Poděkování, které jsme obdrželi od paní Bémové – výtvarná a literární soutěž Rozsviťme ČR, a fotografie z výstavy Cesta za duhou, kde byly zveřejněny práce našich žáků:

Poděkování

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy