Slunečnice rozsvítila naši školu

17.2. 2023151x

Na počátku školního roku, v září 2022, jsme se jako již tradičně zúčastnili republikové literární a výtvarné soutěže nadačního fondu Impuls s názvem „Rozsviťme Česko & Svět kolem nás. Slunečnice – symbol naděje“. Nadační fond pomáhá velmi dobré věci: je zaměřen na podporu nemocných roztroušenou sklerózou a osvěty této závažné nemoci. A protože byli žáci a žákyně Benešovky velmi úspěšní, přijela nás 15. února 2023 navštívit zástupkyně NF Impuls, paní inženýrka Kateřina Bémová. Při velmi zajímavé a poučné hodině v 8.C nám povídala o roztroušené skleróze, o pacientech a jejich problémech. Při interaktivních hrách jsme mohli aspoň trochu pochopit, o co při této nemoci jde. Současně nám popsala, jak soutěžní obrázky a texty pomáhají těm nejvíce nemocným, což je pro nás velkou motivací, abychom soutěžili příští rok zase. Na závěr své návštěvy předala paní Bémová ceny žákům a žákyním, kteří se umístili na 1. – 3. místě a těm, kteří získali ocenění odborné poroty. Byl to velký zážitek!

Literární část soutěže:

1. místo a cena odborné poroty: Matěj Bouška (8.C)

3. místo: Barbora Bílková (6.B)

Cena odborné poroty:  Anna Novotná (9.D)

Výtvarná část soutěže:

2. místo a cena odborné poroty: Magdaléna Velková (9.A)

3. místo: Eliška Lichá (9.B)

Cena odborné poroty: Viktorie Lišková (5.A), Jakub Valentík (6.C), Adéla Bendová (9.E), Tereza Keclíková (9.D), Klára Pecková (9.D), Eliška Průšová (9.B), Sára Šindelářová (9.B), Polina Molchan (9.B), Pavlína Bystřická (9.A), Eliška Nováčková (9.A), Michaela Vadroňová (9.A), Vít Šefránek (9.A)

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy