Školní družina navštívila Mraveniště

21.3. 2023138x

Díky poloze naší školy můžeme být v lese každý den, ale v mraveništi? Málokdy! V úterý 21. března, u příležitosti Mezinárodního dne lesů, navštívilo páté oddělení školní družiny píseckou Sladovnu a její interaktivní expozici Mraveniště. O mravencích jsme se toho dozvěděli mnoho již ve škole, ale od paní lektorky navíc ty nejzajímavější věci. Věděli jste třeba, že v mravenci v mraveništi jsou jenom holky, že je jich na světě na 12 000 druhů a že mají dva žaludky? My to už teď víme také a navíc jsme se v tomto krásném prostředí stali na nějakou chvíli malými mravenečky s tykadly a mravenčími zadečky a vyzkoušeli si, jak se v mraveništi žije, pečuje o vajíčka a kukly, běhá po vyznačených cestičkách a někdy také probíhá boj mezi černými a rezavými mravenci. Naše návštěva se uskutečnila v rámci Operačního projektu Jan Ámos Komenský a my si ji velmi užili.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy