Projektový den

17.5. 2023154x

Na začátku května byl letos již podruhé jeden den výuky věnován školnímu projektu. Téma je dané, jsou to většinou průřezová témata našeho ŠVP.

Žáci 6. ročníku se věnovali mediální výchově. Všechny třídy se zúčastnily programu v Městské knihovně s názvem Síla médií a pokračovaly dalším, který pro ně připravila lektorka, s názvem Hra na redakci. Pro třídu 6.B připravila program třídní učitelka.

7. třídy v rámci volby povolání navštívily některé střední školy tady v Písku – Obchodní akademii, Střední zdravotnickou školu. Někteří měli připravené workshopy na SOU v oboru cukrářství, dřevovýroba a podobně.

Osmáci volili exkurze do podniků v průmyslové zóně. Prohlédli si Školní statek Dobešice, HEYCO WERK ČR, KUNSTSTOFF-FRÖHLICH Czech Plast. Dále pracovali na úkolech týkajících se volby povolání.

Téma projektu 9. tříd odpovídalo svou náročností právě deváťákům. Účastnili se výkladů, pracovali v programech nebo workshopech. Pomáhali nám odborníci právě z tohoto oboru – zaměstnanci ČSOB a České spořitelny. Ti prezentovali témata s názvy Jak zacházet s penězi, Jak mít peníze v bezpečí, Hospodaření domácnosti, Základy finanční gramotnosti. Výjimkou byla třída 9.B, pro kterou připravil a také uskutečnil poměrně náročnou stolní hru Finanční svoboda, třídní učitel.

Podle hodnocení žáků i učitelů byl tento den plný aktivit, cílený na vědomosti i praktické činnosti, těžký, ale zajímavý a jiný způsob výuky všechny zaujal.