Projektový den

28.3. 2024 (Aktualizováno: 2.4. 2024)109x

Ve středu 27. března, poslední den před velikonočními prázdninami, proběhl na naší škole již druhý projektový den v tomto školním roce. Třídy na prvním stupni se věnovaly tématu Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí. Škola byla plná policistů, hasičů a záchranářů, kteří předávali našim žákům své zkušenosti a připravovali je na zvládnutí nejrůznějších mimořádných situací.

Na druhém stupni měl každý ročník jiné téma. Šesté třídy se zabývaly mediální výchovou. Kromě aktivit, které zorganizovaly třídní učitelky, navštívily ještě Městskou knihovnu Písek, kde pro ně byl připraven program s názvem Digitální stopa.  Pro sedmé třídy byly zajištěny exkurze na Obchodní akademii Písek, Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga a na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Písek. Osmé třídy se vypravily do průmyslové zóny do firmy KUNSTSTOFF-FRÖHLICH Czech Plast s.r.o., do Bioplynové stanice Písek a na Školní statek Dobešice, vše pro nás zajistila Jihočeská hospodářská komora. Všechny exkurze spojovala problematika volby povolání. Deváté třídy se vzdělávaly v oblasti finanční gramotnosti, se kterou nám pomohli odborníci z Raiffeisen stavební spořitelny a pobočky Partners Market – Partners Banka.

Moc všem děkujeme za spolupráci při realizaci našeho projektového dne.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy