Pokládání Kamenů zmizelých

24.10. 2022302x

Ve středu 19. října v odpoledních hodinách žáci a žákyně tříd 7. A a 9. A zavítali na Žižkovu ulici. Zde u domu č. p. 383 proběhl krátký kulturní program související se studentským projektem Kameny zmizelých, který se snaží zmapovat osudy židovských rodin našeho města v období 2. světové války. Studenti píseckého gymnázia shromážděným návštěvníkům představili výsledky svého pátrání po písecké židovské rodině Weilových. Akce byla doplněna hudebním vystoupením několika studentů pražského Gymnázia Přírodní škola. V závěru setkání si všichni přítomní mohli společně zazpívat Terezínskou hymnu a prohlédnout si kameny se jmény členů rodiny, které byly vsazeny do dlažby před domem jako vzpomínka na písecké oběti holokaustu.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy