Pietní akt k výročí bitvy u Zborova

21.6. 2023133x

Žáci 6. ročníku se u příležitosti výroční bitvy u Zborova zúčastnili pietního aktu u Pomníku Jana Žižky a legionářů na Mírovém náměstí v Písku. Cílem bylo připomenout zejména mladým lidem úlohu legionářů při vzniku samostatného státu. Vzpomínkové akce se zúčastnili i členové Československé obce legionářské pan Ing. Josef Lanc, Ing. Jaroslav Pospíšil a místopředsedkyně obce Eva Veselá. Učitel dějepisu Mgr. Zdeněk Bezpalec na úvod pietního aktu zasvětil přítomné do historických souvislostí bitvy u Zborova. Akce se zúčastnil ředitel školy Mgr. Filip Rádr společně se zástupkyní školy Mgr. Jaroslavou Šáchovou, kteří položili k památníku květiny. Vzpomínkovou akci doprovodil i sbor 1. stupně pod vedením Mgr. Radky Krištůfkové. Na závěr proběhla diskuze s legionářem p. Lancem, který ochotně odpovídal na zvídavé dotazy žáků.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy