Nocování ve školní družině

26.3. 202487x

Tak jako minulý rok, tak i letos se naše základní škola zapojila do Noci s Andersenem. Páteční noc se nesla v duchu Eduarda Petišky. Děti jsme přivítali v naší školní knihovně. Zde jsme naše nocování zahájili pohádkou z knihy Pohádkový dědeček, „Vláďův drak“. A protože jsme byli v knihovně, všichni společně jsme si vyrobili záložku do knihy ve tvaru dráčka.

Poté jsme se společně přesunuli do prostor družiny, kde byla v každém oddělení pro děti připravená pohádka a s ní spojené úkoly, kvízy, hry a další zábava. V oddělení číslo jedna přečetla paní vychovatelka dětem pohádku „Jak stavěli v Kocourkově školu“. Děti dostaly za úkol postavit společně stavbu z molitanových kostek tak, aby měla okna i dveře. Potom si vyzkoušely poslepu napsat své jméno, napsat početní příklad a namalovat obrázek. V druhém oddělení na děti čekala pohádka „Jak se auto předhánělo s vlakem“. Děti po přečtení pohádky poznávaly dopravní značky, vyzkoušely si spojovačku týkající se dopravních prostředků a na závěr si zasoutěžily v kvízu zaměřeném na bezpečnostní prvky v dopravě. V oddělení číslo tři byla pro děti připravena pohádka „O semaforu, který nechtěl cvičit”. Po přečtení se děti snažily semafor opět rozhýbat a to hrou „Kuba řekl“. Také se s paní učitelkou naučily písničku Strojvůdce. V oddělení číslo čtyři se děti zaměřily na vodu a ryby a poslechly si pohádku „Nespokojená rybka”. Společně se potom snažily poznat co největší množství ryb. Krásným překvapením byl pro děti pokus s vodou a lentilkami, tvz. Duha z lentilek. Do oddělení číslo pět si přišly děti vyzkoušet, jak dobře se naučily ve škole počítat. Po přečtení pohádky „Jak se kluci neuměli spočítat” si zaskákaly na číselném koberci a také se pokusily sestavit mašinku z geometrických tvarů. Poslední pohádka „O nenasytném vrabci” na děti čekala v šestém oddělení. Všichni si zde vyzkoušeli prolézt tunelem, aby zjistili, jak se cítil přejedený vrabec. A také si na vrabce zahráli, když sbírali hmyz pomocí kolíčku (zobáčku).

Na dobrou noc jsme si na velkém plátně promítli pohádku Krtek a kalhotky.

Náš společný čas byl v sobotu zakončen psaním pohlednic rodičům a společnou písní. Odměnou pro malé nocležníky byl památeční odznak a pro nás všechny krásný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy