Noc s Andersenem ve školní družině, aneb „Andersenovy pohádky všemi smysly“

2.4. 2023 (Aktualizováno: 5.5. 2023)209x

V pátek 31.3. se tři oddělení školní družiny připojila k mezinárodní knihovnické akci „Noc s Andersenem“. A protože to byla pro nás premiéra, celý náš večerní a ranní program se nesl ve znamení pohádek tohoto světoznámého autora. Sedm jeho nejznámějších pohádek jsme si nejen přečetli a připomněli jejich poselství, ale také si zahráli na jejich hlavní hrdiny, plnili zábavné úkoly, zažili společné večerní dobrodružství a oslavili 180. narozeniny jedné z nich. Nejprve nás přišel do školní knihovny pozdravit sám Hans Christian Andersen a pak už jsme si začali hrát a bavit se. Na „bosostezce“ jsme si vyzkoušeli, jaké to je, když malou Mořskou vílu každý krok bolí, nastlali postel plnou podušek pro Princeznu na hrášku a ochutnali výbornou polévku z hrášku, který zbyl po zkoušce „princeznovské pravosti“, namalovali obrázek toho, co máme v životě nejraději a umístili ho na velké cínové srdce, které vzniklo z Cínového vojáčka a Baletky, kteří se společně roztavili v ohni. Složili několik barevných skládanek a zahráli si na zvířátka a broučky, kteří pomohli Malence při útěku od zlé ropuchy. Podle obrázků převyprávěli a zahráli příběh Ošklivého káčátka, pomohli mu najít cestu labyrintem až k přerodu v krásnou labuť a dětským šampaňským oslavili jeho 180. narozeniny. Po pohádce na dobrou noc jsme se převlékli do pyžam, připravili si spacáky a společně zažili, jaké to je spát v noci ve škole. V sobotu ráno jsme po snídani ještě navrhli nové šaty Císaři, tentokrát takové, které jsou vidět a zahráli si, jak by to vypadalo, kdyby nás potřetí políbila zlá Sněhová královna a my nadobro zmrzli – uspořádali jsme naši oblíbenou „zmrzlíkovskou“ diskotéku. Naši malí družinoví nocležníci získali za svoji odvahu , dobrou náladu, kamarádství a chuť si hrát a poznávat památeční odznak a po společném úklidu se rozešli domů. Všichni jsme si naši báječnou akci, kterou jsme pořádali zároveň v rámci Projektu inovativního vzdělávání Operačního programu Jan Ámos Komenský, velmi užili a slíbili jsme si, že příští rok budeme u nás s Andersenem nocovat zase……….ale protože to nemůžeme vydržet, podobné nocování se zanedlouho chystá také pro další třídy školní družiny (ale to ještě malé tajemství:)))

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy