Minifestival čtení v knihovně

30.5. 2023208x

Ve čtvrtek 25. května se v Městské knihovně Písek konal Minifestival čtení pro žáky 5. – 9. tříd, který je realizován v rámci projektu MAP III Písecko.

Této oblíbené a úspěšné akce se zúčastnil rekordní počet čtenářů. Ze tří píseckých základních škol (E. Beneše, T. Šobra a T. G. Masaryka) a ze Základní školy Albrechtice se sešlo celkem šedesát žáků, kteří vytvořili 10 týmů rozdělených do dvou kategorií podle věku (5. – 6. třída a 7. – 9. třída).

Minifestival již tradičně moderovali žáci devátého ročníku naší školy. Tentokrát nás literárním dopolednem provázela Ema Škrnová a Viktor Bican z 9. A, kteří za svůj profesionální výkon sklidili zaslouženou chválu od dětí i vyučujících.

Celé dopoledne se neslo v duchu příjemné tvůrčí atmosféry a spolupráce. Čtenáři byli rozděleni do skupin podle předem zvoleného literárního žánru. Navzájem si představovali přinesené knihy a společně zpracovávali projekt, ve kterém měli charakterizovat daný žánr na základě individuálních zážitků z četby.

Týmovou práci zakončila prezentace projektů. Během nich jsme se dozvěděli zajímavé informace o komiksech, dívčích románech, humorných knihách, žánru fantasy a knihách inspirovaných skutečnými příběhy.

Z knihovny jsme si odnesli nejen tipy na zajímavé knihy, krásně zpracované projekty, které využijeme na výzdobu školy, ale především mnoho nezapomenutelných zážitků.

Čas strávený v inspirujícím prostředí knihovny jsme si všichni moc užili, a proto děkujeme pořadatelům za skvělou organizaci a těšíme se na setkání v příštím školním roce.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy