Hokejista Jakub Kovář navštívil svou bývalou školu

15.6. 2022 (Aktualizováno: 16.8. 2022)258x

Ve středu 15.6. navštívil školu E. Beneše v Písku Jakub Kovář, hokejový brankář, dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa v hokeji a bývalý žák naší školy. V průběhu návštěvy se konaly dvě besedy s žáky 2. stupně. Jakub Kovář během nich zavzpomínal na svá studia na škole a na některé učitele, z nichž někteří stále působí na naší škole. V debatě se rozhovořil o své úspěšné reprezentační kariéře, o působení v Kanadě, Rusku a Švýcarsku. Dětem také ukázal část brankářské výstroje a medaile z významných akcí. V závěru debaty dostali prostor samotní žáci, kteří svými zvídavými dotazy zjišťovali informace nejen o hokejovém zákulisí, ale i o plánech Jakuba Kováře do budoucna. Za odměnu si potom odnesli podpis a společné fotografie se slavným hokejistou. Po debatě si Jakub Kovář prohlédl interiéry školy, pohovořil se svými bývalými učiteli a ocenil, jak se prostory školy od doby jeho studií zmodernizovaly.

Věříme, že pro naše žáky byla návštěva Jakuba Kováře inspirací, že stejně jako on dokážou po ukončení studia na ZŠ E. Beneše nastartovat svou úspěšnou kariéru.  Jakubu Kovářovi děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na další podobná příjemná setkání.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy