Den s třídním učitelem – 7.B a 8.D

24.11. 2022199x

Návštěva LEZETOPU

V pátek 18. 11. se třídy 7. B a 8. D vypravily se svými třídními učiteli do píseckého lezeckého centra Lezetop, které se nachází v areálu podniku Jitex. Po příchodu byli žáci vybaveni lezeckou výstrojí a někteří si také zapůjčili speciální lezeckou obuv. S nadšením se všichni lezci pak přesunuli do hlavní části centra pod lezecké stěny. Většina žáků zde byla poprvé, a tak byli seznámeni paní učitelkou Uhrovou s prostorem centra a poučeni, jak se bezpečně při lezení chovat, jak si počínat a vzájemně se jistit. Nechyběla ani praktická ukázka lezení, za níž byla paní učitelka odměněna potleskem žáků. Poté se účastníci rozdělili do dvojic či trojic, měli možnost si vyzkoušet sílu svých svalů a náročnost tohoto sportu. Někteří zdatní jedinci vyšplhali až na vrchol lezecké stěny. Za jejich odvahu jim v závěru byla předána poukázka na volný vstup do lezeckého areálu.

Návštěva lezeckého centra se žákům líbila. Měli možnost poznat nový sport a sami si ověřit svoji fyzickou zdatnost. Také pochopili, jak moc je v lezectví důležitá důvěra a vzájemná pomoc.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy