Den s třídním učitelem

17.4. 2023269x

V letošním roce na naší škole už potřetí proběhl Den s třídním učitelem. Smyslem této aktivity je podpořit vzájemné vztahy ve třídě, upevnit třídní kolektiv a vzájemně se poznat i mimo školní lavice.

Věříme, že dobrá atmosféra ve třídě a dobré vztahy mezi žáky pomohou i při běžné školní výuce.

Každá třída tráví tento svůj den jinak. Hlavní slovo má třídní učitel, ale záleží také na vzájemné domluvě.

A tak některé třídy vyrazily do přírody, věnovaly se turistice a utužování tělesné kondice. 9.E si chválila okolí rybníku Řežabinec, 6.A poznávala město Strakonice a jeho památky i současnost, 7.A s 8.A navštívily Prahu, jiné třídy se vydaly do okolí Písku. Nikdo ale nezapomněl, k čemu má tento den sloužit – poznávat se, pomáhat si a objevovat, v čem kdo je dobrý.

9. třídy měly před přijímacími zkouškami, proto část programu věnovaly většinou matematice, testům a vůbec přípravě na zkoušky.

Všichni jsme se shodli, že takové dny jsou fajn, že nás baví a že je to určitě krok k tomu být dobrým třídním kolektivem.