Přijímací zkoušky nanečisto

16.3. 20231065x

V úterý 14. a ve středu 15. března jsme v aule naší školy uspořádali pro žáky 9. tříd přijímací zkoušky nanečisto. Vzhledem k vysokému počtu žáků se v letošním školním roce konala tato akce ve dvou dnech. Cílem bylo, aby si deváťáci vyzkoušeli, jak bude jednotná přijímací zkouška skutečně vypadat. Nejprve všichni řešili didaktický test z matematiky, na který měli vyhrazeno 70 minut. Po přestávce se 60 minut potýkali se záludnostmi v testu z českého jazyka.

Žáci 9. ročníku se na přijímací zkoušky připravují velmi intenzivně, kromě opakování učiva v hodinách českého jazyka a matematiky mohou od září navštěvovat přípravný kurz. V letošním školním roce jsme takových kurzů otevřeli pět. Věříme, že uspořádáním přijímacích zkoušek nanečisto přispějeme k ještě lepší připravenosti našich žáků a že budou stejně úspěšní jako bývalí deváťáci v minulých letech.

Všem našim žákům devátých tříd přejeme hodně štěstí a mnoho úspěchů.

Veronika Pauknerová

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy