Žáci ZŠ E. Beneše na republikovém finále Odznaku všestrannosti

26.9. 2022201x

Začátkem září se v Brně uskutečnilo republikové finále Odznaku všestrannosti. Jedná se o sportovní soutěž pod patronací Českého olympijského výboru. Na akci postoupili nejlepší závodníci z okresních a krajských kol a závodilo zde téměř 700 závodníků z celé České republiky. Jednotlivci i družstva absolvovali deset disciplín všestrannosti v tomto pořadí: běh 60 metrů, skok daleký, hod medicinbalem, shyby na šikmé lavičce dvě minuty, švihadlo dvě minuty, trojskok snožmo z místa, kliky dvě minuty, leh sedy dvě minuty, hod kriketovým míčkem. Desátá disciplína byla volitelná (běh 1000 metrů, driblink s basketbalovým míčem dvě minuty nebo dvě minuty plavání).

Závodilo se ve skvělé atmosféře, na stadionu jsme potkali velké množství sportovních osobností. Každý tým měl svého patrona (účastníka olympijských her). Patronem našeho týmu byl bronzový medailista z Pekingu Marek Švec (řecko-římský zápas). Rozhodčími závodu byli vojáci z řad Armády ČR.

Družstvo ZŠ E. Beneše Písek vybojovalo v konkurenci padesáti týmů skvělé patnácté místo. O tento úspěch se zasloužili tito žáci: Helena Měchurová (9.A), Eliška Lichá (9.B), Kateřina Nováková (9.C), Noemi Hájková (9.D), Vítězslav Baďura (7.A), Zdeněk Tisoň (8.D), Marek Jaroš (9.D) a Patrik Hubáček (9.D).

Velkého úspěchu dosáhla Kateřina Nováková, která předvedla skvělý výkon a skončila na celkovém druhém místě v kategorii dívek ročníku narození 2008. V této kategorii se prezentovalo 120 závodnic. Katka přivezla do Písku stříbrnou medaili a diamantový odznak všestrannosti.

Děkujeme všem žákům za reprezentaci naší školy, města Písek i Jihočeského kraje.