Velký úspěch našich žáků v okresním kole olympiády v německém jazyce

10.3. 2023138x

Wir sprechen sehr gut Deutsch, dokonce nejlépe v píseckém okresu! 

To si mohli říci čtyři žáci z 2. stupně naší školy po vyhlášení výsledků okresního kola olympiády v německém jazyce. 

Olympiáda se konala v píseckém Domě dětí a mládeže ve čtvrtek 9. března 2023. Děti prověřily svoje znalosti a schopnosti v porozumění psanému i slyšenému textu a v doplnění gramatických tvarů. Hlavní část olympiády tvořily ale konverzace a popis obrázku. 

V kategorii žáků 6. a 7. tříd základních škol excelovali Vít Baďura ze 7.A, který se umístil na 1. místě, a Kateřina Spěšná také ze 7.A, která obsadila 2. místo. V kategorii žáků 8. a 9. tříd získala zlatou příčku Jolana Kricklová z 8.A a diplom s 2. místem si odnesla Adéla Hanusová z 9.A.

Jsme na naše němčináře velmi pyšní a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Iva Ťupová

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy