Po stopách římských a neapolských památek

5.5. 2023147x

Náš pětidenní školní zájezd do Itálie začal v pátek 21. dubna. Ve tři hodiny odpoledne se 39 žáků devátých tříd v čele s panem ředitelem, paní učitelkou Burgerovou a úžasným průvodcem, panem učitelem Poskočilem, vydalo na cestu, která trvala dlouhých 18 hodin. Do Říma jsme dorazili v ranních hodinách. Prvním velkým zážitkem byla jízda římským metrem ke Koloseu, poté jsme navštívili antické náměstí Forum Romanum, vydali se na prohlídku Kapitolu a vhodili minci pro štěstí do fontány di Trevi. Poslední zastávkou byly Španělské schody, u kterých jsme se občerstvili lahodným tradičním tiramisu v proslulé cukrárně Pompi. Ve večerních hodinách jsme přijeli do hotelu, navečeřeli se a unavení, ale plní dojmů šli spát.

Druhý den po snídani jsme vyrazili do Neapolského zálivu. Nezapomenutelným zážitkem byl výstup ke kráteru sopky Vesuv. Odpoledne jsme obdivovali archeologický areál v Pompejích.

Třetí den začal krátkou návštěvou pláže u moře a dále jsme pokračovali v prohlídce Říma. V nejznámější a nejvyhlášenější zmrzlinárně Giolitti jsme si pochutnali na výborné zmrzlině a vydali jsme se do Vatikánského muzea, jehož součástí je velkolepá Sixtinská kaple. Prošli jsme se po hlavním vatikánském náměstí, které se jmenuje Svatopetrské, a nahlédli jsme do Baziliky svatého Petra.

Ve večerních hodinách jsme se vydali na zpáteční cestu domů. Zájezd se moc povedl, viděli jsme velké množství památek a zajímavých míst a díky skvělému výkladu pana učitele Poskočila jsme se toho i spoustu dozvěděli. Je úžasné vidět na vlastní oči kus historie, o které jsme se učili v lavicích. Budeme na to rádi vzpomínat.

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy