Den s třídním učitelem

14.9. 2023218x

V pátek 8. září proběhl na naší škole den s třídním učitelem, první v tomto školním roce. Smyslem tohoto dne, který si oblíbili jak žáci, tak učitelé, je upevnit třídní kolektiv, podpořit vzájemné vztahy a navzájem se poznat i mimo školní lavice.

Tentokrát bylo cílem i sdílení zážitků z prázdnin, zapojení nových žáků do kolektivu a adaptace na školu po letním volnu.

Třídní učitelé si pro své třídy připravili opravdu pestrý program. V prvních třídách se děti hlavně poznávaly mezi sebou a sžívaly se školním prostředím, v jedné třídě je po celou dobu doprovázela postava Krtečka.  

Další třídy 1. i 2. stupně trávily část dne ve škole hraním nejrůznějších poznávacích, ale i sportovních her a rozmanitými stmelovacími aktivitami, například společnou přípravou svačiny, čtením dopisů z prázdnin, vařením ve školní kuchyňce nebo vytvářením webové stránky třídy. Počasí nám opravdu přálo, a tak v druhé části dne se vypravili žáci se svými učiteli do přírody, k řece nebo na školní zahradu udělat si piknik.

Jedna třída se vydala vlakem do Čížové, další do Putimi a jiná vyjela na kole do Štěkně. Pro šesté třídy, ve kterých vznikly nové kolektivy, byl den s třídním učitelem takovou malou přípravou na adaptační kurzy, které probíhají tento týden na Štědroníně.

Všichni si tento den moc užili, v některých třídách už mají dokonce naplánovaný další takový den. Byla to nejen zábava, ale hlavně šlo také o spolupráci, poznávání spolužáků, vzájemnou pomoc, schopnost se domluvit, společně něco vymyslet, ocenit se navzájem.

Těšíme se na další den s třídním učitelem.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy