Bez covidu po roce zas slavíme Vánoce

22.12. 2022292x

Čtvrtek, 15. prosince. Nádvoří Základní školy Edvarda Beneše zasněžené, mrazík se přátelil se sluncem, prostě krásný zimní den. Kolem improvizovaných stánků se spoustou vánočního zboží postávaly hloučky kupujících. Tradiční charitativní vánoční jarmark. Děti i učitelé se na něj připravovali od začátku školního roku. Vyrábělo se ve škole i doma. Teď si návštěvníci mohli vybírat. Nabízely se nejrůznější vánoční dekorace, lucerničky, keramika, ale i sušené houby, bylinky nebo ovoce či perníčky. Rozzářil se vánoční stromek, před betlémem zazněly koledy, a tak byla vánoční atmosféra téměř dokonalá. A co víc, výtěžek  – přes dvacet devět tisíc korun – byl nejvyšší v historii našich vánočních jarmarků. Na co se utržené peníze použijí, o tom budou ještě spolurozhodovat také žáci. Slavnostní den pak završil vánoční koncert v aule školy. Ta večer praskala ve švech a diváci nešetřili potleskem. Líbila se Reportáž z betléma, kterou se svými vychovatelkami nacvičily děti ze školní družiny, stejně jako recitace děvčat z druhého stupně. S oběma pěveckými sbory si mnozí zazpívali koledy a při závěrečném Narodil se Kristus Pán leckteré oko nezůstalo suché.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
  • Vyberte rubriku aktualit:
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy