V pátek 7. 2.  prožili žáci 8. A dvě netradiční hodiny českého jazyka. Vydali se totiž do Městské knihovny v Písku, kde se zúčastnili programu Příběhy – na cestě k sobě. Pohodlně se usadili v přednáškovém sále a mohli začít naslouchat příběhům v podání Michaely Piskačové, vypravěčky ze spolku pro živé slovo Verbarium. Posláním tohoto spolku je kultivace živého slova, řeči i jazyka a rozvíjení dobrého vztahu k mluvenému slovu.

Třída 8. A si poslechla dvě vyprávění, při kterých nikdo ani nedutal. Michaela Piskačová dokázala svým projevem vtáhnout do děje úplně všechny, jako kdyby ho sami v tu chvíli prožívali. Nechyběla ani trocha teorie, jak takové vyprávění vzniká. Na závěr si pak žáci zahráli vyprávěcí hru. Čas strávený v knihovně byl nejen přínosný, ale také velmi zajímavý a příjemný.