Školní družina žije v těchto dnech zcela mimořádným úspěchem. Se svými betlémy zvítězila v soutěži O nejhezčí betlém, kterou vyhlásila Kancelář prezidenta republiky, pod záštitou Kateřiny Zemanové. Tyto betlémy jsou nyní vystaveny v reprezentačních prostorech Pražského hradu jako součást jejich adventní výzdoby. Jako jedni ze 14 vítězů jsme tak dostali pozvánku k prohlídce reprezentačních prostor Hradu a v úterý 3.12. se skupina 20 žáků se dvěma vychovatelkami vypravila do Prahy. Z autobusového nádraží jsme na Hrad přijeli tramvají a ve 12.00 hod. si šli vyzvednout svoji výhru – slavnostní přijetí na Pražském hradě, prohlídku jeho reprezentačních prostor a také malé pohoštění. Všechny nás nadchly nádherné prostory např. Španělského sálu, Rudolfovy galerie, Habsburského salonu, Zrcadlového sálu, kde byl vystaven náš menší, keramický betlém. V Hudebním sále nás čekalo velké překvapení – byl zde vystaven náš větší – „skleněný“ betlém. Stal se součástí expozice s replikou štědrovečerní tabule prezidenta Masaryka a jeho rodiny v Lánech. Pracovník Kanceláře prezidenta republiky, který nás provázel nám řekl, že tento betlém vybrali pro tuto místnost jednak proto, že se ke stolu skvěle hodil a také proto, prezident Beneš často a rád prezidenta Masaryka navštěvoval. Spojení betlému z Benešovy základní školy a štědrovečerního stolu prezidenta Masaryka se tak nabízelo a celou tuto expozici ještě povýšilo. Na Hradě se nám všem velmi líbilo, a ve zbylém čase jsme ještě navštívili chrám sv. Víta, prohlédli si také hradní Vánoční trhy a na závěr jsme se společně vyfotografovali u sochy prezidenta Masaryka na Hradčanském náměstí. Výlet do Prahy, cestování tramvají, prohlídka všech míst, která jsme na Hradě navštívili i závěrečné pohoštění vánočním cukrovím, stejným, jaké má letos o Vánocích český prezident, v nás všech jistě zanechá vzpomínku na hodně dlouhou dobu.

Mgr. Radka Zapletalová, vedoucí vychovatelka