Naši druháci a třeťáci strávili druhý a třetí týden v prosinci na plaveckém kurzu v Hotelu Srní na Šumavě. Vedení školy se rozhodlo zrealizovat tento kurz jako náhradu plaveckého výcviku, který se v loňském roce kvůli koronaviru nemohl uskutečnit. 

Třídní učitelky a další pedagogové měli pro děti připravený bohatý program. Kromě plavání se děti učily a hledaly Yettiho. Řešily různé rébusy, hrály hry, chodily ven na procházky, prošly stezkou odvahy a díky sněhové nadílce stavěly sněhuláky. Jelikož je Yetti tvor prchlivý, nesetkaly se s ním. Přesto jim na konci týdne zanechal odměnu v podobě sladkého pokladu. Během svého pobytu si nemohly nechat ujít návštěvu vlčího výběhu, kde se všem moc líbilo.  

Mgr. Světlana Klímová a Mgr. Tamara Schmidtová

Článek v Deníku:

https://pisecky.denik.cz/ctenar-reporter/skolaci-z-pisku-byli-na-sni-ucili-se-plavat-a-hledali-yettiho-20220107.html?preview=cf840e68d4e53ccb2509c40fe4124cee&t=1641565396