Ve čtvrtek 12. prosince se deset žáků naší školy zúčastnilo Minifestivalu čtení, který byl ve spolupráci s Městskou knihovnou v Písku uspořádán pod taktovkou projektu MAP II Písecko.

Akce se zúčastnily čtyři základní školy (naše škola, ZŠ J. K. Tyla, ZŠ T. Šobra a ZŠ Albrechtice nad Vltavou) a byla určena pro děti ze 4. – 9. tříd. Moderování festivalu se ujali dva žáci z Tylovy školy.

Celé literární dopoledne se neslo v duchu příjemné tvůrčí atmosféry a spolupráce. Čtenáři byli rozděleni do skupin podle předem zvoleného literárního útvaru. Navzájem si představovali přinesené knihy a zpracovávali projekt, ve kterém měli na základě individuálních zážitků z četby charakterizovat daný žánr.

Na závěr jsme se tak blíže seznámili s deníky, komiksy, humornými knihami nebo kouzelnými či skutečnými příběhy. Všechny projekty se moc povedly a děti si čas strávený v knihovně opravdu užily.

Děkujeme pořadatelům za pěkné zážitky a těšíme se na příště.