15. Mateřská škola
Akce

Plán akcí na školní rok 2018 – 2019


Září

  • zahájení školního roku (3.9.)
  • návštěva loutkového divadla – LS Nitka –  2., 3., 4. třída (7.9.)
  • posezení s rodiči – informativní schůzky – školní vzdělávací program, řády školy, provoz, organizace školního roku, doplňkové programy, akce pro děti (10. – 13.9. od 15.30 hod.)
  • schůzka výboru „Spolku“ se zástupci rodičů jednotlivých tříd
  • členská schůze „Spolek Rodiče dětem…“
  • „Človíček“ – vzdělávací program v Prácheňském muzeu 4. třída (10.9., 17.9., 24.9.)
  • „Človíček“ – vzdělávací program v Prácheňském muzeu 3. třída (14.9., 21.9., 28.9.)
  • podzimní vzdělávací výlet – „Lesovna“ – lesní pedagogika 3. a 4. třída (11.9.)
  • zahájení projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“ 2., 3. a 4. třída
  • „Cvičení v Harmony“ 3. třída (19.9., 26.9.)

Říjen

  • „Človíček“ – vzdělávací program v Prácheňském muzeu 4, třída (1.10., 8.10., 15.10.)
  • „Človíček“ – vzdělávací program v Prácheňském muzeu 3, třída (5.10., 12.10., 19.10.)
  • „Cvičení v Harmony“ 3. třída (3.10., 10.10., 17.10., 24.10., 31.10.)
  • zahájení činností doplňkových programů
  • saunování – 2. třída (každý pátek)
  • saunování – 3. a 4. třída (každý čtvrtek)
  • návštěva klinické logopedky Mgr. Malčíkové
  • návštěva klinické logopedky Mgr. Čupové (18.10.)

Listopad

  • saunování – 2. třída, (každý pátek)
  • saunování – 3. a 4. třída, (každý čtvrtek)
  • „Cvičení v Harmony“ 3. třída (7.11., 14.11., 21.11., 28.11.)
  • Divadélko kouzel a soutěží (12.11.)
  • vyhlášení výtvarné soutěže pro děti z MŠ v Písku a okolí – „Moje školka“
  • Sladovna – „Mraveniště“ 3. a 4. třída (27.11.)
  • Bruslení – organizuje Spolek Rodiče dětem… (24.11. – od 10.30 do 11.30 hod.)

Prosinec

  • Mikulášská nadílka spojená s pohádkou (5.12.)
  • saunování – 2. třída, (každý pátek)
  • saunování – 3. a 4. třída, (každý čtvrtek)
  • Zpívání u Betlému v ZŠ E. Beneše- „Notičky“ (10.12.)
  • návštěva Prácheňského muzea – výstava a tvořivá dílna 3. třída (11.12.)
  • návštěva Prácheňského muzea – výstava a tvořivá dílna 4. třída (12.12.)
  • vánoční dílnička – 2. třída (11.12. – 15.30 hod.)
  • předvánoční toulky městem – výzdoba náměstí, okolí starého mostu, okolí řeky, Elektrárna, prodej kaprů apod.
  • předvánoční setkání s rodiči a přáteli školy – „Vánoční dostaveníčko“ – zahrada MŠ (17.12.)
  • vánoční posezení s dětmi u stromečku, rozbalování dárků (18.12.)
  • Předvánoční bruslení – organizuje Spolek Rodiče dětem… (16.12. – od 13.00 do 14.00 hod.)

Leden

  • saunování – 2. třída, (každý pátek)
  • saunování – 3. a 4. třída, (každý čtvrtek)
  • Sportovní výlet „Hřiště bez Bot“ – České Budějovice 3. a 4. třída (8.1.)
  • výlety za zvířátky (krmení muflonů)
  • pojízdné PLANETÁRIUM (15.1.)
  • bruslení – organizuje Spolek Rodiče dětem… (20.1. – od 12.30 – 13.30hod.)
  • Divadlo Kašpárek – „Ledový král“ (23.1., 9.00 hod.)
  • předplavecký výcvik – 4. třída – skupina A (31.1.)
  • testování dětí (NÚV) – 16 dětí ve věku 5 – 7 let (30.1.)

Únor

  • maškarní karneval (5.2.)
  • předplavecký výcvik – 4. třída – skupina A (7.2., 14.2., 21.2., 28.2.)
  • solná jeskyně – 2. třída – skupina A (7.2., 14.2., 21.2., 28.2.)
  • fotografování – ročenky 3. a 4. třída (19.2.)
  • Městská knihovna – vzdělávací program 3. třída (26.2.)
  • ukončení výtvarné soutěže MŠ – vyhodnocení porotou – „Moje školka“ (27.2.)
  • bruslení dětí a dospěláků

Březen

  • předplavecký výcvik – 3. třída– skupina B (14.3., 21.3., 28.3.)
  • solná jeskyně – 2. třída – skupina A (14.3., 21.3., 28.3.)
  • slavnostní předání cen oceněným dětem ve výtvarné soutěži v kině PORTYČ – pěvecké vystoupení DP „Hravé notičky“ (12.3.)
  • výstava výtvarných prací z výtvarné soutěže (od 12.3.)
  • návštěva 1. třídy ZŠ E. Beneše – předškoláci (13.3.)
  • „Svět jako z pohádky“- výstava výtvarných prací dětí z 15. MŠ v MěK v Písku – vernisáž 14.3. od 16.00 hod.,
  • návštěva Seniorského domu – pěvecké vystoupení „Notičky“ (15.3.)
  • hudební studio Bambiny – divadlo „Pat a Mat“ (20.3.)
  • návštěva Prácheňského muzea – výstava a tvořivá dílna 3. třída (26.3.)
  • návštěva Prácheňského muzea – výstava a tvořivá dílna 4. třída (27.3.)

Duben

  • nábor LŠU –
  • předplavecký výcvik – skupina B  (4.4., 11.4.)
  • solná jeskyně – 2. třída, skupina A (4.4., 11.4., 25.4.)
  • Bubnování v kruhu (9.4.)
  • Velikonoční dílnička – zelená (9.4.)
  • Setkání s předškoláky v ZŠ E. Beneše – předškoláci (16.4., 23.4., 30.4.)
  • beseda s policisty Policie ČR
  • velikonoční dílnička – 3. třída
  • dílnička pro tatínky – dárek pro maminku – 4. třída
  • zápis do 1. třídy ZŠ

Květen

  • zápis do MŠ (1. a 2. 5.)
  • oslava Dne matek – besídky pro maminky (6. – 9. 5.)
  • PrimaVizus – vyšetření očí – přihlášené děti (10.5.)
  • návštěva muzea a historického centra města
  • Pískoviště – hry, soutěže, vystoupení „Notičky“
  • školní výlet ZOO Hluboká – 1. a 2. třída (14.5.)
  • „Koza domácí“ – edukativní a zážitkový program (17.5.)
  • Škola v přírodě – týdenní zdravotně tělovýchovný pobyt předškoláků (20.5. – 24.5.)
  • školní výlet – Muzeum čokolády – 3. a 4. třída (28.5.)

Červen

  • oslava Dne dětí – společná akce s rodiči
  • ZŠ E. Beneše – schůzka s rodiči budoucích prvňáčků (5.6.)
  • 15. MŠ – schůzka s rodiči nově přijatých dětí (11.6. od 15.00 hodin)
  • solná jeskyně – 2. třída, skupina B (6.6., 13.6., 20.6., 27.6.)
  • rozloučení s předškoláky – KOS (18.6., 10.30)

Soutěže a projekty:

  • výtvarná soutěž pro MŠ v regionu (8. ročník „Moje školka“) – pořádá 15. MŠ
  • Česká obec sokolská – „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“ – 3. ročník
  • NÚV – Standardizace testu kognitivních schopností pro děti ve věku 5 – 7 let
  • Prácheňské muzeum – vzdělávací cyklus „Človíček“ (žlutá a zelená třída)
  • dle dalších nabídek

Tento plán je orientační, bude průběžně doplňován o další akce.



Plán akcí na školní rok 2017 - 2018

Plán akcí na školní rok 2017 – 2018

Září

  • zahájení školního roku (4.9.)
  • návštěva loutkového divadla – LS Nitka – 2., 3., 4. třída (8.9.)
  • Dopravní výchova – vzdělávací program (18.9.)
  • schůzka výboru „Spolku“ se zástupci rodičů jednotlivých tříd (19.9. – 15.00)
  • posezení s rodiči – informativní schůzky – školní vzdělávací program, řády školy, provoz, organizace školního roku, doplňkové programy, akce pro děti (19.9.) členská schůze „Spolek Rodiče dětem…“ + třídní schůzky (19.9. – 15.30)
  • cvičení v Harmony – zelená (27.9.)

Říjen

  • zahájení činností doplňkových programů
  • cvičení v Harmony – zelená (4.10., 11.10., 18.10., 25.10.)
  • podzimní výlet k Mezinárodnímu dni zvířat – Makov 3. a 4. třída (6.10.)
  • saunování – 2. třída (vždy v pátek od 13.10.)
  • saunování – 3. a 4. třída (vždy ve čtvrtek od 12.10.)
  • návštěva Sladovny – tvořivá dílnička  4. třída (16.10.)
  • návštěva Sladovny – tvořivá dílnička 3. třída (23.10.)
  • Divadlo Kašpárek – „Mája a Vilík…“ (17.10.)
  • Divadlo KOS – „O selce Lakomce“ (24.10.)
  • návštěva klinické logopedky Mgr. Malčíkové (25.10.)
  • návštěva klinické logopedky Mgr. Čupové (30.10.)

Listopad

  • saunování – 2. třída (vždy v pátek od 13.10.)
  • saunování – 3. a 4. třída (vždy ve čtvrtek od 12.10.)
  • cvičení v Harmony – zelená (1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11.)
  • návštěva Prácheňského muzea – výstava + dílnička 3. a 4. třída (24.11.)

Prosinec

  • Mikulášská nadílka spojená s pohádkou – divadlo LUK (1.12.)
  • kulturní vystoupení pro seniory – Seniorský dům Písek – DP „Notičky“ (5.12.)
  • saunování – 2. třída (vždy v pátek)
  • saunování – 3. a 4. třída (vždy ve čtvrtek)
  • Divadlo Kašpárek –„O kouzelném zvonečku“ (11.12.)
  • předvánoční bruslení dětí a dospěláků na zimním stadionu – pořádá „Spolek“ (17.12. od 13.00 hod.)
  • předvánoční setkání s rodiči „Vánoční dostaveníčko“ – zahrada MŠ (19.12.)
  • vánoční posezení s dětmi u stromečku ve třídách, rozbalování dárků (20.12.)
  • prohlídka centra města – vánoční výzdoba, tradice (Betlém, stánky s prodejem kaprů …)
  • návštěva výstavy dětí „Svět očima dětí“ v Divadle F.Šrámka
  • vyhlášení 7. ročníku výtvarné soutěže „Les plný kouzel“ pro děti z MŠ v Písku a okolí

Leden

  • saunování – 2. třída (vždy v pátek)
  • saunování – 3. a 4. třída (vždy ve čtvrtek)
  • výlety za zvířátky (krmení muflonů)
  • karneval s klaunem (16.1.)
  • beseda s rodiči „Školní připravenost“ – Mgr. Ptáčková (18.1. )
  • Divadélko kouzel a soutěží (23.1.)
  • bruslení dětí a dospěláků na zimním stadionu – pořádá „Spolek“ (27.1. – od 13.00-14.00 hod.)
  • fotografování předškoláků (alba) 3. a 4. třída – 31.1. od 8.00 hodin

Únor

  • solná jeskyně – 2. třída – (1.2., 8.2., 15.2., 22.2.)
  • předplavecký výcvik – skupina A – 4. třída (1.2., 8.2., 15.2., 22.2.)
  • předplavecký výcvik – skupina B – 3. třída (1.2., 8.2., 15.2., 22.2.)
  • zimní sportovní výlet Hřiště BezBot České Budějovice – 2. a 3. třída (6.2.)
  • ukončení výtvarné soutěže „Les plný kouzel“ – uzávěrka (9.2.)
  • beseda s rodiči „(Ne)soustředěné dítě, aneb jak mohu jako rodič podpořit schopnost soustředění u svého předškolního dítěte“ – Mgr. E. Záluská (19.2.)
  • vyhodnocení výtvarné soutěže odbornou porotou
  • návštěva knihovny -3. třída (20.2.)
  • bruslení dětí a dospěláků na zimním stadionu – pořádá „Spolek“

Březen

  • slavnostní předání cen oceněným dětem ve výtvarné soutěži „Les plný kouzel“ v kině PORTYČ (5.3.)
  • výstava výtvarných prací ze soutěže „Les plný kouzel“ – Kino Portyč (od 5.3. do 31.3.)
  • divadlo Kašpárek „Ježek Ježura“ (9.3.)
  • předplavecký výcvik – skupina A – 4. třída (8.3., 15.3., 22.3.)
  • předplavecký výcvik – skupina B – 3. třída (8.3., 15.3., 22.3.)
  • návštěva knihovny – 4. třída (13.3.)
  • návštěva knihovny – 2. třída (20.3.)
  • velikonoční dílnička s rodiči – 2. třída (21.3.)
  • solná jeskyně – 2. třída  – (8.3., 15.3., 22.3.)
  • velikonoční dílnička v Prácheňském muzeu – 4. třída (26.3.)
  • velikonoční dílnička v Prácheňském muzeu – 3. třída (27.3.)
  • velikonoční dílnička v Prácheňském muzeu – 2. třída (28.3.)

Duben

  • předplavecký výcvik – skupina A – 4. třída (5.4., 12.4., 19.4.)
  • předplavecký výcvik – skupina B – 3. třída (5.4., 12.4., 19.4.)
  • solná jeskyně – 2. třída  (5.4., 12.4., 19.4., 26.4.)
  • fotografování (4.4.)
  • zápis do 1. třídy ZŠ (6. a 7. 4.)
  • Od zrnka k chlebu – 3. a 4. třída (9.4.)
  • Divadlo F. Šrámka  – „O princezně, která ráčkovala“ 3. a 4. třída (17.4.)
  • beseda s policisty Policie ČR – 1. a 2. třída (24.4.), 3. a 4. třída (20.4.)
  • dílnička pro děti a tatínky – výroba dárku pro maminku – 3. třída (25.4.)
  • setkání s předškoláky v ZŠ E. Beneše – cyklus návštěv – předškoláci(17.4. a 24.4.)
  • „Zahrádka pro děti“ – brigáda na zahradě (23.4.)
  • Sportovní dopoledne SPARTAK 4. třída (26.4.)
  • návštěva Hasického záchranného sboru – beseda 3. a 4. třída (25.4.)

Květen

  • solná jeskyně – 2. třída – (3.5., 10.5., 17.5., 24.5., 31.5.)
  • zápis dětí do MŠ (2. a 3. 5.)
  • Den matek – besídka pro maminky – 1. třída (17.5.)
  • Den matek – besídka pro maminky – 2. třída (15.5.)
  • Den matek – besídka pro maminky – 3. třída (14.5.)
  • Den matek – besídka pro maminky – 4. třída (16.5.)
  • setkání s předškoláky v ZŠ E. Beneše – cyklus návštěv – předškoláci (15.5.)
  • návštěva muzea a historického centra města
  • Pískoviště – hry, soutěže – stavění hradů (11.5.)
  • týdenní zdravotně tělovýchovný pobyt předškoláků (20.5. – 25.5.)
  • školní výlet – 1. a 2. třída (28.5.)

Červen

  • oslava Dne dětí – společná akce s rodiči (1.6.)
  • solná jeskyně – 2. třída – (7.6., 14.6., 21.6., 28.6.)
  • školní výlet – 3. a 4. třída (12.6.)
  • rozloučení s předškoláky – divadlo KOS (19.6.)

Tento plán je orientační, bude průběžně doplňován o další akce.

Činnost jednotlivých doplňkových programů je prováděna podle samostatného rozvrhu, a proto není zaznamenávána v tomto plánu akcí.